ALAÇATI OT FESTİVALİ

Alaçatı ,Çeşme ,Kuşadası ,Efes , Şirince 
Eşsiz Bir Festival Deneyimi 
10.04.2020 - 12.04.2020
Akşam Çıkışlı
2 Gece 3 Gün (1 Gece Otel Konaklamalı)
450 TL den Başlaya Fiyatlarla

Program Akışı

1. Gün

10 Nisan Cuma akşamı gec saatlerde Tur otobüsümüzle Rehberiniz eşliğinde belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz

2. Gün

11 nisan Cumartesi sabah saatlerinde Alaçatıya ulaşıyor Festival alanında Bölge halkının üretip satışa sunduğu cesitli ürünleri tatma , rengarenk standların arasında gezme , Alaçatıyı keşfetme imkanı buluyoruz . Burada geçireceğimiz renkli saatlerden sonra Otobüsümüze binerek kısa bir seyehatten sonra ÇEŞME ye varıyoruz . ÇEŞME Limanını ve kalesini gördükten sonra bu şehirde vereceğimiz mola esnasında siz değerli misafirlerimiz Çeşmeyi kendiniz de keşfedecek ve şehrin tadını çıkaracaksınız . Bu moladan sonra yine otobüsümüze binerek konaklama yapmak üzere Konaklama ve aksam yemeği Kusadasında otelimizde .

3. Gün

12 Nisan Pazar günü otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otoüsümüzde buluşuyor ve kısa bir yolculuk sonrasında EFES ANTİK kentine ulaşıyoruz . Rehberimizin anlatımı eşliğinde BÜYÜK İSKENDER in Generali LYSİMACOS tarafından kurulan son EFES kentini ve kalıntılarını geziyoruz . Sonrasında yolculuğumuz bizi ŞİRİNCE KÖYÜ ne götürecek. Mübadele esnasında Rumların boşaltıp Türklerin yerleştiği bu şirin köy de Şarap tadımı yapacak ,köyün küçük dar sokalarında gezip heryeri fotoğraflayacağız. Öğleden sonra Aydın Denizli Korkuteli üzeri dönüş yolculuğuna başlayacağız . Dönüş yolunda LEBLEBİ Diyarı SERİNHİSAR 'da kısa bir mola verip Antalya 'ya varıyoruz.

Genel Şartlar

*Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere hesaplanır. Antalya ya dönüş programa göre gece geç saatlerde olabilir Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Ücret ödemeyen çocukların otobüste koltuk hakkı ve öğlen yemeklerinde yemek hakkı yoktur. Bu hizmetler ücret karşılığı alınabilir.
*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
*Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
*Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
*Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
*Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ACENTAMIZ kesinlikle sorumlu değildir.
*Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
*Ek Hizmet Bedelleri, Paket (ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
*Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)
*Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar STAMPTOUR da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda STAMPTOUR misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 *Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 *1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
*İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.
*Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir
*Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden STAMPTOUR sorumlu değildir. Misafirlerimiz alındığı noktalarda bırakılacaktır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda STAMPTOUR sorumluluğu yoktur.
 *Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
*İlk gün geziler ve dahili turlar otele girmeden başlayacağından yüzme yürüme vs. için gerekli kıyafetlerinizi ayrı bir şekilde hazırlayınız.
*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.
* Aksi belirtilmediği durumlarda gece yolculuğu sonrası ilk sabah kahvaltısı ve gündüz yola çıkışlarda sabah alınan ilk kahvaltı ve tüm öğlen yemekleri ve tüm içecekler fiyatlarımıza DAHİL DEĞİLDİR

Not: Müzekart ve müze ve ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dahil) tur ücretine DAHİL DEĞİLDİR Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir. Müzekart ın misafir tarafından tur öncesi edinilmesi gerekmektedir. Turizm bakanlığına bağlı tüm müzelerden yetişkinler ve çocuklar icin çıkarılabilmektedir. TC vatandaşı 18 yas altı çocuklar icin de MÜZEKART gereklidir . Yolcularımızın MÜZEKARTI nın olmaması müze ve ören yerlerinde uzun bekleme sürelerine sebep olmaktadır

Tavsiyelerimiz: Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Turun Otelleri: Turumuzda, 3, 4 , 5 yıldız veya Özel Belgeli otellerde konaklama gerçekleşecektir. Programda belirtilen oteller örnek olup, konaklama önceliği olan tesislerdir. Tüm sezonda otellerde değişiklik olabilir.